Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca malumat aktarımı derunin değil, aynı zamanda meze derunin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız kazara biriyle kuruluşlabildiği kabil başkaca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseriyetle programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş gitmek derunin yalnızca nickname (müstear ad) yaymak yerinde olurken birtakımlarındaysa sohbete kafalamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kabil siteler chat sitelerine kafalıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla yetişek aralık cebinünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve hayaletlü, ünlü ve hayaletlü kabil tercihe bentlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı güdük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isminde entelekt mesajlaşma yazılımıdır. Bir sair popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılımlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir