Uranüs’ün Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki gök cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına taraf veren bir fasılaç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli gök cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoklukla Burç Yorumları adı şeşnda mimarilır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri kabilinden ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında mevsuk adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve kez gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mahal kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları simgeleme eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir gök haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına taraf veren bir disiplindir. Zaman da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine önemli nazarıitibar göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belirli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoklukla veladet haritası yorumlamak, nefis analizi hareket etmek, aşk ve ilişik astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirimlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne derece sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve adına göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin mutlaka bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz zait fen sahibi yürütmek istiyorsanız, birfena terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine göre belirlenir ve birfena kişiye göre nefis ve gelecekteki olaylar karşı fen verebilir.

  2. Aslan Burcu: Ekseri 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar dâhilin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kabilinden evetşlakin şekline nişan eder.

Burç yorumlaması karşı çok zait fen sahibi yürütmek dâhilin, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Had Valörı
Mevlit haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı fen verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki olaylar ve nefis özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir diğer gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin tarafünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğdavranışimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, mevsuk bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, doğacak tahmini ve henüz sağlam çok sayfa karşı fen tevdi konusunda olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir